Dn. 12 kwietnia 2017r. odbyła się wycieczka
do Narwiańskiego Parku Narodowego.
Park obejmuje swoim zasięgiem Dolinę Górnej Narwi, która ma tu około 3 km szerokości. Rzeka rozdziela się na wiele odnóg tworząc niepowtarzalną plątaninę strumieni i starorzeczy, labirynt wśród wysepek. Z tego też powodu zwana jest „Polską Amazonką”. Symbolem parku jest błotniak stawowy – drapieżny ptak zakładający gniazda w trzcinach.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Kurowie - siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego. W zabytkowym dworku zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. Słuchaliśmy opowieści o ptakach, ssakach i owadach. Obejrzeliśmy wystawę poświęconą dawnym zajęciom miejscowej ludności.
Następnie mieliśmy zajęcia na ścieżce edukacyjnej „Kładka wśród bagien”. Ścieżka ta przedstawia najważniejsze zbiorowiska roślinne oraz organizmy związane z poszczególnymi siedliskami, ma 1 km długości. Na trasie ustawiono 13 tablic edukacyjnych i zlokalizowano następujące przystanki: rzeka, trzcinowisko, turzycowisko, wilgotne łąki, zarośla wierzbowe i ols .
Po południu nadszedł czas na przeprawę przez Narew. Pojechaliśmy na słynną kładkę Waniewo – Śliwno. Ścieżka przyrodnicza biegnie w poprzek doliny Narwi i obrazuje większość ekosystemów parkowych. Jest to teren bagienny, z natury niedostępny, więc kładka o długości 1050 m pozwoliła nam dotrzeć do „serca” Parku bez konieczności korzystania z łodzi lub kajaka. Niewątpliwą atrakcją tej ścieżki była przeprawa przez liczne w tym miejscu koryta rzeczne przy pomocy systemu pomostów i samoobsługowych promów umocowanych na linach. Mniej więcej pośrodku trasy, w miejscu dawnego zamczyska, weszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę doliny.
Przy ścieżce znajduje się 5 tablic edukacyjnych, dzięki którym mogliśmy zapoznać się z najważniejszymi walorami przyrodniczymi i kulturowymi tego obszaru.
Ostatnim etapem naszej wyprawy było pieczenie kiełbasek na ruszcie i wesoła zabawa.