Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

SP nr 31

w Białymstoku

Przedszkole - aktualności

 

„W krainie zaczarowanych bajek”

rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci

Innowacja została opracowana i jest realizowana przez mgr Julitę Bańkowską–Bijak – nauczycielkę oddziału przedszkolnego. Adresatami  są dzieci 3,4 letnie z grupy przedszkolnej „Pszczółki”. Czas realizacji innowacji  obejmuje okres od 01.02.2021r. do 30.06.2021r.

Innowacja ma na celu zwiększenie zainteresowania dzieci  literaturą, a w szczególności bajką jako alternatywną formą spędzania czasu wolnego. Wprowadzenie niniejszej innowacji wpłynie na kształtowanie kompetencji czytelniczych przedszkolaków, pomoże nabyć różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także pobudzi ich wyobraźnię. W czym na pewno pomogą im różne bajki      w tym też specjalne bajki terapeutyczne. Wykorzystanie różnorodnych utworów podczas prowadzonych zajęć i zabaw pozwoli zmniejszyć stres związany z wieloma sytuacjami życiowymi, np. rozstanie z rodzicami, agresja, lęki, konflikty rówieśnicze itp. W ramach prowadzonej innowacji dzieci będą przedstawiały krótkie scenki sytuacyjne, oraz zabawy w teatr. Dzieci będą miały możliwość odwiedzenia biblioteki „Książnica Podlaska” . Do realizacji innowacji czynnie zostaną włączeni rodzic oraz personel szkoły.

Cele innowacji:

-Kształtowanie nawyków czytelniczych,

-Rozwijanie wyobraźni,

-Rozwijanie ciekawości świata,

-Rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci,

-Rozbudzenie zainteresowania biblioteką, i okazywania szacunku dla książek,

-Kształtowanie nawyku korzystania z biblioteki.

Nowatorstwo polega na aktywnym uczestnictwie dzieci i rodziców przy udziale nauczycieli w tworzeniu bajek. Dzieci będą miały także możliwość tworzenia ilustracji do powstałych utworów. Zostaną zorganizowane „Bale bajkowe" , konkursy dla dzieci      i rodziców. Będą organizowane „Poranki z bajką”. Powstanie kącik czytelniczy w sali, gdzie dzieci będą mogły przynosić swoje ulubione książki z bajkami.

W ostatnich latach bardzo często mówi się o potrzebie czytania dzieciom książek. W dobie gier komputerowych kaset, płyt i telewizyjnych kreskówek często zapominamy, jak ważnym elementem w wychowaniu dziecka jest książka. Czytanie stanowi swoistą relację między czytającym np. rodzicem, nauczycielem a słuchającym – dzieckiem. Systematyczne czytanie dziecku „dla przyjemności” jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika.

 

Podsumowanie pierwszego półrocza Pszczółek🐝
,zachęcamy do obejrzenia

 

 

 

 

IMG-20210114-WA0009.jpg

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany przez wiele tygodni. Dostarczył nam on wielu przeżyć i radości.

Czytaj więcej...

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.
(Rudolph Giuliani)

Z okazji dnia Babci oraz Dziadka pszczółki 🐝 życzą solenizantom dużo zdrowia oraz dużo wolnego czasu do spędzania go z wnuczętami ❤️😘

 

 

Gratulujemy naszym dzieciom. Teraz oficjalnie są już przedszkolakami😊. Dla naszych dzieci był to pierwszy tak poważny występ. Bardzo się starały i najlepiej jak umiały zaprezentowały swoje wystąpienie. Brawo Pszczółki😃!!!

Czytaj więcej...

Wrzesień i październik u Jeżyków to nauka oraz mnóstwo zabawy, gry, śpiewanki i moc przy tym radości. 
Po długiej przerwie, stęsknieni siebie i wspólnych zabaw, spędziliśmy w przedszkolu wiele radosnych chwil :) 

Czytaj więcej...

Grupa Tygryski - wrześniowa adaptacja - poznajemy się i świetnie się bawimy.

Czytaj więcej...

Poznajemy się i świetnie się bawimy.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W tym dniu nie zabrakło zabaw a wszystkim Przedszkolakom uśmiechu.

Czytaj więcej...

Miniony tydzień zaczęliśmy od bardzo ważnych zajęć dotyczących poruszania się po drodze. Zdobytą na zajęciach wiedzę o ruchu drogowym, Przedszkolaki z grupy Mądre Sówki i Misie postanowiły zastosować w praktyce podczas wycieczki na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się podczas wyjścia całą grupą. Po drodze obserwowaliśmy poznane znaki drogowe i sygnalizację świetlną oraz uczyliśmy się prawidłowo przechodzić całą grupą przez jezdnię. Wszystkie Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i uwagą obserwowały ruch pojazdów oraz cierpliwie czekały przed przejściem na światło zielone.

Czytaj więcej...

Mądre Sówki poczuły, że w końcu przyszła do nas upragniona wiosna. A kiedy jest wiosna, czas na wiosenną sałatkę warzywną. Zajęcia kulinarne rozpoczęły się od przypomnienia nazw, wyglądu i zapachu przygotowanych warzyw oraz składników potrzebnych do zrobienia sałatki. Następnie wszystkie dzieci dostały deski, noże i z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pracy. Samodzielnie kroiły warzywa przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. W wielkim skupieniu i radości oraz wspólnej pracy wszystkich małych „kucharzy” powstała pyszna sałatka. Przedszkolaki z wielkim apetytem zajadały wspólnie przygotowany posiłek i dostarczyły sobie mnóstwo witamin.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

12 lutego Przedszkole odwiedziła przedstawicielka Książnicy Podlaskiej i opowiedziała dzieciom o przygodach Koziołka Matołka. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z postacią Koziołka, miastami, które odwiedził oraz legendami o Bazyliszku i Smoku Wawelskim . Prezentacja multimedialna przeplatana była zagadkami, zabawami ruchowymi oraz doświadczeniem z wodą.  Mali widzowie bardzo chętnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach i obiecali, że będą wraz z rodzicami wypożyczać książki z biblioteki.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

Mądre Sówki doskonale wiedzą, że kiedy jest zima można szybko i łatwo się przeziębić, dlatego bardzo ważne jest by w tym okresie dbać bardziej o swoje zdrowie. Na zajęciach kulinarnych, przedszkolaki z paniami przygotowywały „bombę witaminową” czyli koktajle owocowe. Zajęcia zaczęliśmy od opisywania owoców i innych produktów oraz zapoznaniem się z urządzeniem do robienia koktajli  i utrwaleniem zasad bezpieczeństwa podczas jego używania. Mali kucharze z wielkim entuzjazmem tworzyli koktajle z wybranych owoców, mleka, serka i jogurtu. Największą radość sprawiło wszystkim konsumowanie własnoręcznie przygotowanych koktajli, które były świeże i nie zawierały żadnych konserwantów.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

28 stycznia Przedszkolaki wraz z Paniami bawiły się na Balu Karnawałowym. Już od samego rana w Sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów z bajek, wśród których można było spotkać min. Elzę, Alicję z krainy czarów, Myszkę Mini, biedronkę, pszczółkę, rycerza, pirata, policjantów, Bartmana, Spidermana. Po prezentacji strojów rozpoczęła się zabawa prowadzona przez animatorów, przeplatana konkursami i tańcami. Jak na każdym balu, wszyscy uczestnicy wybrali królową i króla balu, którym serdecznie gratulujemy. Po wspaniałej zabawie zawitał do nas oczekiwany  gość z workiem pełnym prezentów.  Bal karnawałowy dostarczył wszystkim przedszkolakom i paniom wiele radości i wspomnień, które będą nam towarzyszyć do następnej wielkiej zabawy.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

 

Dzieci z grupy Mądre Sówki już wiedzą czym jest Piramida Żywności i jakie zdrowe jedzenie powinny znaleźć się na ich talerzach.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Bieg po zdrowie

Realizujemy program edukacyjny
"Bieg po zdrowie"

Bieg po zdrowie

 

Trzymaj Formę!

Realizujemy program edukacyjny
"Trzymaj Formę"

Telefon zaufania