Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

SP nr 31

w Białymstoku

Przedszkole - aktualności

 

W  ramach programu zajęć integracyjnych "WESOŁA ZABAWA" pani Joanna Słomska-Witek oraz pani Barbara Radomyska poprowadziły zajęcia w grupie "Tygryski"

Czytaj więcej...

Grupa Mądre Sówki wraz z klasą III w ramach innowacji pedagogicznej "Teatr to My!" były na spektaklu pt.: „Palko" wystawiany w Białostockim Teatrze Lalek, a następnie zwiedziły piwnicę z lalkami i kostiumami w BLT.

Czytaj więcej...

 

Autorka innowacji: mgr. Agnieszka Paniczko

Szkoła Podstawowa Nr 31im. Janusza Korczaka

   Rok szkolny 2021/2022

Ogólne  założenia

Innowacja skierowana jest do dzieci 6- letnich z grupy Mądre Sówki. Założeniem wprowadzenia innowacji jest nauka tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, pamięci, spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo-ruchowej, kreatywnego działania, pobudzenia wyobraźni

Cele główne: wsparcie całościowego rozwoju dziecka we wszystkich obszarach, rozwijanie kompetencji kluczowych takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów i rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, kształtowanie u dzieci odporności i dojrzałości emocjonalnej koniecznej do radzenia sobie zarówno w nowych jak  i trudnych sytuacjach, rozbudzenie zainteresowania otaczającym światem, poznanie podstawowych konstrukcji programistycznych, wzbogacenie oferty edukacyjnej w placówce.

Czytaj więcej...

 

"Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego,
co słowo i spojrzenie ojca."
 Pszczółki w podziękowaniu Tatusiom

 

Z okazji dnia Mamy Pszczółki 🐝 przygotowały piosenkę oraz wiersz, zachęcamy do oglądania 😊

 

Co można dać Mamie i Tacie w dowód miłości?

Specjalnością grupy MĄDRE SÓWKI jest wypełnianie ich serc po brzegi piękną muzyką, śpiewem i tańcem smile

Dlatego też dla rodziców, w dniu ich święta, postanowiliśmy wspólnie przygotować repertuar artystyczny.

 

 

 

„W krainie zaczarowanych bajek”

rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci

Innowacja została opracowana i jest realizowana przez mgr Julitę Bańkowską–Bijak – nauczycielkę oddziału przedszkolnego. Adresatami  są dzieci 3,4 letnie z grupy przedszkolnej „Pszczółki”. Czas realizacji innowacji  obejmuje okres od 01.02.2021r. do 30.06.2021r.

Innowacja ma na celu zwiększenie zainteresowania dzieci  literaturą, a w szczególności bajką jako alternatywną formą spędzania czasu wolnego. Wprowadzenie niniejszej innowacji wpłynie na kształtowanie kompetencji czytelniczych przedszkolaków, pomoże nabyć różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także pobudzi ich wyobraźnię. W czym na pewno pomogą im różne bajki      w tym też specjalne bajki terapeutyczne. Wykorzystanie różnorodnych utworów podczas prowadzonych zajęć i zabaw pozwoli zmniejszyć stres związany z wieloma sytuacjami życiowymi, np. rozstanie z rodzicami, agresja, lęki, konflikty rówieśnicze itp. W ramach prowadzonej innowacji dzieci będą przedstawiały krótkie scenki sytuacyjne, oraz zabawy w teatr. Dzieci będą miały możliwość odwiedzenia biblioteki „Książnica Podlaska” . Do realizacji innowacji czynnie zostaną włączeni rodzic oraz personel szkoły.

Cele innowacji:

-Kształtowanie nawyków czytelniczych,

-Rozwijanie wyobraźni,

-Rozwijanie ciekawości świata,

-Rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci,

-Rozbudzenie zainteresowania biblioteką, i okazywania szacunku dla książek,

-Kształtowanie nawyku korzystania z biblioteki.

Nowatorstwo polega na aktywnym uczestnictwie dzieci i rodziców przy udziale nauczycieli w tworzeniu bajek. Dzieci będą miały także możliwość tworzenia ilustracji do powstałych utworów. Zostaną zorganizowane „Bale bajkowe" , konkursy dla dzieci      i rodziców. Będą organizowane „Poranki z bajką”. Powstanie kącik czytelniczy w sali, gdzie dzieci będą mogły przynosić swoje ulubione książki z bajkami.

W ostatnich latach bardzo często mówi się o potrzebie czytania dzieciom książek. W dobie gier komputerowych kaset, płyt i telewizyjnych kreskówek często zapominamy, jak ważnym elementem w wychowaniu dziecka jest książka. Czytanie stanowi swoistą relację między czytającym np. rodzicem, nauczycielem a słuchającym – dzieckiem. Systematyczne czytanie dziecku „dla przyjemności” jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika.

 

Podsumowanie pierwszego półrocza Pszczółek🐝
,zachęcamy do obejrzenia

 

 

 

 

IMG-20210114-WA0009.jpg

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany przez wiele tygodni. Dostarczył nam on wielu przeżyć i radości.

Czytaj więcej...

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.
(Rudolph Giuliani)

Z okazji dnia Babci oraz Dziadka pszczółki 🐝 życzą solenizantom dużo zdrowia oraz dużo wolnego czasu do spędzania go z wnuczętami ❤️😘

 

 

Gratulujemy naszym dzieciom. Teraz oficjalnie są już przedszkolakami😊. Dla naszych dzieci był to pierwszy tak poważny występ. Bardzo się starały i najlepiej jak umiały zaprezentowały swoje wystąpienie. Brawo Pszczółki😃!!!

Czytaj więcej...

Wrzesień i październik u Jeżyków to nauka oraz mnóstwo zabawy, gry, śpiewanki i moc przy tym radości. 
Po długiej przerwie, stęsknieni siebie i wspólnych zabaw, spędziliśmy w przedszkolu wiele radosnych chwil :) 

Czytaj więcej...

Grupa Tygryski - wrześniowa adaptacja - poznajemy się i świetnie się bawimy.

Czytaj więcej...

Poznajemy się i świetnie się bawimy.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W tym dniu nie zabrakło zabaw a wszystkim Przedszkolakom uśmiechu.

Czytaj więcej...

Miniony tydzień zaczęliśmy od bardzo ważnych zajęć dotyczących poruszania się po drodze. Zdobytą na zajęciach wiedzę o ruchu drogowym, Przedszkolaki z grupy Mądre Sówki i Misie postanowiły zastosować w praktyce podczas wycieczki na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się podczas wyjścia całą grupą. Po drodze obserwowaliśmy poznane znaki drogowe i sygnalizację świetlną oraz uczyliśmy się prawidłowo przechodzić całą grupą przez jezdnię. Wszystkie Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i uwagą obserwowały ruch pojazdów oraz cierpliwie czekały przed przejściem na światło zielone.

Czytaj więcej...

Bieg po zdrowie

Realizujemy program edukacyjny
"Bieg po zdrowie"

Bieg po zdrowie

 

Trzymaj Formę!

Realizujemy program edukacyjny
"Trzymaj Formę"

Telefon zaufania