Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

SP nr 31

w Białymstoku

Przedszkole - aktualności

Mądre Sówki poczuły, że w końcu przyszła do nas upragniona wiosna. A kiedy jest wiosna, czas na wiosenną sałatkę warzywną. Zajęcia kulinarne rozpoczęły się od przypomnienia nazw, wyglądu i zapachu przygotowanych warzyw oraz składników potrzebnych do zrobienia sałatki. Następnie wszystkie dzieci dostały deski, noże i z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pracy. Samodzielnie kroiły warzywa przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. W wielkim skupieniu i radości oraz wspólnej pracy wszystkich małych „kucharzy” powstała pyszna sałatka. Przedszkolaki z wielkim apetytem zajadały wspólnie przygotowany posiłek i dostarczyły sobie mnóstwo witamin.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

12 lutego Przedszkole odwiedziła przedstawicielka Książnicy Podlaskiej i opowiedziała dzieciom o przygodach Koziołka Matołka. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z postacią Koziołka, miastami, które odwiedził oraz legendami o Bazyliszku i Smoku Wawelskim . Prezentacja multimedialna przeplatana była zagadkami, zabawami ruchowymi oraz doświadczeniem z wodą.  Mali widzowie bardzo chętnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach i obiecali, że będą wraz z rodzicami wypożyczać książki z biblioteki.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

Mądre Sówki doskonale wiedzą, że kiedy jest zima można szybko i łatwo się przeziębić, dlatego bardzo ważne jest by w tym okresie dbać bardziej o swoje zdrowie. Na zajęciach kulinarnych, przedszkolaki z paniami przygotowywały „bombę witaminową” czyli koktajle owocowe. Zajęcia zaczęliśmy od opisywania owoców i innych produktów oraz zapoznaniem się z urządzeniem do robienia koktajli  i utrwaleniem zasad bezpieczeństwa podczas jego używania. Mali kucharze z wielkim entuzjazmem tworzyli koktajle z wybranych owoców, mleka, serka i jogurtu. Największą radość sprawiło wszystkim konsumowanie własnoręcznie przygotowanych koktajli, które były świeże i nie zawierały żadnych konserwantów.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

28 stycznia Przedszkolaki wraz z Paniami bawiły się na Balu Karnawałowym. Już od samego rana w Sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów z bajek, wśród których można było spotkać min. Elzę, Alicję z krainy czarów, Myszkę Mini, biedronkę, pszczółkę, rycerza, pirata, policjantów, Bartmana, Spidermana. Po prezentacji strojów rozpoczęła się zabawa prowadzona przez animatorów, przeplatana konkursami i tańcami. Jak na każdym balu, wszyscy uczestnicy wybrali królową i króla balu, którym serdecznie gratulujemy. Po wspaniałej zabawie zawitał do nas oczekiwany  gość z workiem pełnym prezentów.  Bal karnawałowy dostarczył wszystkim przedszkolakom i paniom wiele radości i wspomnień, które będą nam towarzyszyć do następnej wielkiej zabawy.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

 

Dzieci z grupy Mądre Sówki już wiedzą czym jest Piramida Żywności i jakie zdrowe jedzenie powinny znaleźć się na ich talerzach.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Świętujemy 5 urodziny Miłosza. Wszystkiego najlepszego!

GALERIA - KLIKNIJ TU

4 grudnia grupa Mądre Sówki odwiedziła Kino Sferyczne. Mieliśmy okazję poznać kosmos i odkryć jego niesamowite tajemnice.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką.

Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

GALERIA - KLIKNIJ TU

W poniedziałek w grupie Mądre Sówki odbywało się wielkie pieczenie. Na początku zajęć kulinarnych dzieci rozpoznawały i nazywały produkty potrzebne do przygotowania muffinek. Poznały walory zdrowotne dyni, omawiały przybory potrzebne do zrobienia muffinek oraz zapoznały się z etapami powstawania masy. Samodzielnie napełniały papilotki i czekały z niecierpliwością na gotowe wypieki. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole.

Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Kolejne zajęcia kulinarne za nami. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia gdzie tradycją jest pieczenie pierników, przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych.

Poznały etapy powstawania tych pysznych ciastek oraz zapoznały się z zasadami  bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń kuchennych. Piernikom nie dane było doczekać do świąt bowiem wszystkie zostały zjedzone w kilka minut.

GALERIA - KLIKNIJ TU

17 grudnia do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z Teatru Narwal.

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt: Śniegowy Bałwanek, które mówiło nam o tym jak bardzo ważne są w naszym życiu przyjaźń i miłość.

Wszystkie dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl, który nagrodzili gromkimi brawami.

GALERIA - KLIKNIJ TU

9 listopada dzieci z przedszkola zostały zaproszone do sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor, który powitał wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel szkoły.

Przedszkolaki miały okazję usłyszeć wiersze oraz pieśni patriotyczne przygotowane przez uczniów klas I-III. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Wszystkie przedszkolaki z niewielką pomocą pań wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych.

Po części artystycznej wspierając ogólnopolską akcję MEN „Rekord dla Niepodległej”, o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

GALERIA - KLIKNIJ TU

06 listopada w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu literackiego pt. „Moja pierwsza książeczka”.

Nagrodę główną zdobyła Maja z rodziną z grupy Mądre Sówki. Jej książeczka opowiada o przygodach małej dziewczynki, do której Maja samodzielnie zrobiła ilustracje. Jest to bajka edukacyjna mówiąca o bezpiecznym zachowaniu się podczas spaceru, prawdomówności, miłości, przyjaźni oraz pomaganiu sobie nawzajem.

Puntem kulminacyjnym było spotkanie z autorami książeczki, na którym mama Mai przeczytała wszystkim przedszkolakom bajkę, po czym zostały wręczone nagrody i dyplomy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA - KLIKNIJ TU

W tygodniu o tematyce pt: Co z czego otrzymujemy przedszkolaki dowiedziały się jak powstają wybrane produkty spożywcze i przemysłowe. Główną atrakcją podczas jednego z zajęć było wyrobienie ciasta i uformowanie  pieczywa według własnego pomysłu.  Na stole pojawiły się chleby, bułeczki, donaty, cynamonki.

Celem zajęcia było zapoznanie dzieci z kolejnym etapami produkcji chleba, mierzenie płynów i produktów sypkich, eksperymentowanie z wodą, solą i mąką, nabywanie nowych doświadczeń w trakcie samodzielnego działania oraz zachęcanie do wypowiadania się i oceny na temat efektów pracy własnej i innych dzieci.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Dzięki naszej pięknej jesieni, która codziennie zaskakuje nas wspaniałą pogodą, w pełni wykorzystujemy ten czas na zabawy na świeżym powietrzu. Zabawy ruchowe mają pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka. Dotlenianie, słońce, światło i ruch polepszają ogólne funkcjonowanie naszych pociech.

Codzienne spacery są świetną nauką radzenia sobie ze zmiennymi temperaturami, co bez wątpienia ma wpływ na wzmocnienie odporności organizmu i zapobieganie przeziębieniom. Warto wspomnieć o tym, że przebywanie na świeżym powietrzu zaostrza apetyt, jest to jeden z najlepszy sposobów na małego niejadka.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 31 im. J. Korczaka w Białymstoku informuje, że ze względu na przerwę świąteczną należy zgłosić (wychowawcom oddziału przedszkolnego grupy „MĄDRE SÓWKI”) deklarację dotyczącą obecności/nieobecności dziecka w dniach: 29.03.2018r., 30.03.2018r., 03.04.2018r.


Deklarację należy zgłosić do dnia 26 marca 2018 r. (poniedziałek).

17 stycznia 2018 roku dzieci z grupy "Mądre Sówki" zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedszkolną uroczystoś, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dziadkowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, a jako wyraz wdzięczności otrzymali laurki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

„To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.” Rudolph Giuliani

GALERIA - KLIKNIJ TU

 

15.01.2018 r. w naszym Oddziale Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatorkę oraz pomocnika, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach.

Na sali podczas zabawy robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Czytaj więcej...

Bieg po zdrowie

Realizujemy program edukacyjny
"Bieg po zdrowie"

Bieg po zdrowie

 

Trzymaj Formę!

Realizujemy program edukacyjny
"Trzymaj Formę"

Telefon zaufania