Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

SP nr 31

w Białymstoku

Przedszkole - aktualności

Wrzesień i październik u Jeżyków to nauka oraz mnóstwo zabawy, gry, śpiewanki i moc przy tym radości. 
Po długiej przerwie, stęsknieni siebie i wspólnych zabaw, spędziliśmy w przedszkolu wiele radosnych chwil :) 

Czytaj więcej...

Grupa Tygryski - wrześniowa adaptacja - poznajemy się i świetnie się bawimy.

Czytaj więcej...

Poznajemy się i świetnie się bawimy.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W tym dniu nie zabrakło zabaw a wszystkim Przedszkolakom uśmiechu.

Czytaj więcej...

Miniony tydzień zaczęliśmy od bardzo ważnych zajęć dotyczących poruszania się po drodze. Zdobytą na zajęciach wiedzę o ruchu drogowym, Przedszkolaki z grupy Mądre Sówki i Misie postanowiły zastosować w praktyce podczas wycieczki na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się podczas wyjścia całą grupą. Po drodze obserwowaliśmy poznane znaki drogowe i sygnalizację świetlną oraz uczyliśmy się prawidłowo przechodzić całą grupą przez jezdnię. Wszystkie Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i uwagą obserwowały ruch pojazdów oraz cierpliwie czekały przed przejściem na światło zielone.

Czytaj więcej...

Mądre Sówki poczuły, że w końcu przyszła do nas upragniona wiosna. A kiedy jest wiosna, czas na wiosenną sałatkę warzywną. Zajęcia kulinarne rozpoczęły się od przypomnienia nazw, wyglądu i zapachu przygotowanych warzyw oraz składników potrzebnych do zrobienia sałatki. Następnie wszystkie dzieci dostały deski, noże i z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pracy. Samodzielnie kroiły warzywa przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. W wielkim skupieniu i radości oraz wspólnej pracy wszystkich małych „kucharzy” powstała pyszna sałatka. Przedszkolaki z wielkim apetytem zajadały wspólnie przygotowany posiłek i dostarczyły sobie mnóstwo witamin.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

12 lutego Przedszkole odwiedziła przedstawicielka Książnicy Podlaskiej i opowiedziała dzieciom o przygodach Koziołka Matołka. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z postacią Koziołka, miastami, które odwiedził oraz legendami o Bazyliszku i Smoku Wawelskim . Prezentacja multimedialna przeplatana była zagadkami, zabawami ruchowymi oraz doświadczeniem z wodą.  Mali widzowie bardzo chętnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach i obiecali, że będą wraz z rodzicami wypożyczać książki z biblioteki.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

Mądre Sówki doskonale wiedzą, że kiedy jest zima można szybko i łatwo się przeziębić, dlatego bardzo ważne jest by w tym okresie dbać bardziej o swoje zdrowie. Na zajęciach kulinarnych, przedszkolaki z paniami przygotowywały „bombę witaminową” czyli koktajle owocowe. Zajęcia zaczęliśmy od opisywania owoców i innych produktów oraz zapoznaniem się z urządzeniem do robienia koktajli  i utrwaleniem zasad bezpieczeństwa podczas jego używania. Mali kucharze z wielkim entuzjazmem tworzyli koktajle z wybranych owoców, mleka, serka i jogurtu. Największą radość sprawiło wszystkim konsumowanie własnoręcznie przygotowanych koktajli, które były świeże i nie zawierały żadnych konserwantów.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

28 stycznia Przedszkolaki wraz z Paniami bawiły się na Balu Karnawałowym. Już od samego rana w Sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów z bajek, wśród których można było spotkać min. Elzę, Alicję z krainy czarów, Myszkę Mini, biedronkę, pszczółkę, rycerza, pirata, policjantów, Bartmana, Spidermana. Po prezentacji strojów rozpoczęła się zabawa prowadzona przez animatorów, przeplatana konkursami i tańcami. Jak na każdym balu, wszyscy uczestnicy wybrali królową i króla balu, którym serdecznie gratulujemy. Po wspaniałej zabawie zawitał do nas oczekiwany  gość z workiem pełnym prezentów.  Bal karnawałowy dostarczył wszystkim przedszkolakom i paniom wiele radości i wspomnień, które będą nam towarzyszyć do następnej wielkiej zabawy.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

 

Dzieci z grupy Mądre Sówki już wiedzą czym jest Piramida Żywności i jakie zdrowe jedzenie powinny znaleźć się na ich talerzach.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Świętujemy 5 urodziny Miłosza. Wszystkiego najlepszego!

GALERIA - KLIKNIJ TU

4 grudnia grupa Mądre Sówki odwiedziła Kino Sferyczne. Mieliśmy okazję poznać kosmos i odkryć jego niesamowite tajemnice.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką.

Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

GALERIA - KLIKNIJ TU

W poniedziałek w grupie Mądre Sówki odbywało się wielkie pieczenie. Na początku zajęć kulinarnych dzieci rozpoznawały i nazywały produkty potrzebne do przygotowania muffinek. Poznały walory zdrowotne dyni, omawiały przybory potrzebne do zrobienia muffinek oraz zapoznały się z etapami powstawania masy. Samodzielnie napełniały papilotki i czekały z niecierpliwością na gotowe wypieki. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole.

Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Kolejne zajęcia kulinarne za nami. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia gdzie tradycją jest pieczenie pierników, przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych.

Poznały etapy powstawania tych pysznych ciastek oraz zapoznały się z zasadami  bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń kuchennych. Piernikom nie dane było doczekać do świąt bowiem wszystkie zostały zjedzone w kilka minut.

GALERIA - KLIKNIJ TU

17 grudnia do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z Teatru Narwal.

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt: Śniegowy Bałwanek, które mówiło nam o tym jak bardzo ważne są w naszym życiu przyjaźń i miłość.

Wszystkie dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl, który nagrodzili gromkimi brawami.

GALERIA - KLIKNIJ TU

9 listopada dzieci z przedszkola zostały zaproszone do sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor, który powitał wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel szkoły.

Przedszkolaki miały okazję usłyszeć wiersze oraz pieśni patriotyczne przygotowane przez uczniów klas I-III. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Wszystkie przedszkolaki z niewielką pomocą pań wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych.

Po części artystycznej wspierając ogólnopolską akcję MEN „Rekord dla Niepodległej”, o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

GALERIA - KLIKNIJ TU

06 listopada w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu literackiego pt. „Moja pierwsza książeczka”.

Nagrodę główną zdobyła Maja z rodziną z grupy Mądre Sówki. Jej książeczka opowiada o przygodach małej dziewczynki, do której Maja samodzielnie zrobiła ilustracje. Jest to bajka edukacyjna mówiąca o bezpiecznym zachowaniu się podczas spaceru, prawdomówności, miłości, przyjaźni oraz pomaganiu sobie nawzajem.

Puntem kulminacyjnym było spotkanie z autorami książeczki, na którym mama Mai przeczytała wszystkim przedszkolakom bajkę, po czym zostały wręczone nagrody i dyplomy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA - KLIKNIJ TU

W tygodniu o tematyce pt: Co z czego otrzymujemy przedszkolaki dowiedziały się jak powstają wybrane produkty spożywcze i przemysłowe. Główną atrakcją podczas jednego z zajęć było wyrobienie ciasta i uformowanie  pieczywa według własnego pomysłu.  Na stole pojawiły się chleby, bułeczki, donaty, cynamonki.

Celem zajęcia było zapoznanie dzieci z kolejnym etapami produkcji chleba, mierzenie płynów i produktów sypkich, eksperymentowanie z wodą, solą i mąką, nabywanie nowych doświadczeń w trakcie samodzielnego działania oraz zachęcanie do wypowiadania się i oceny na temat efektów pracy własnej i innych dzieci.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Dzięki naszej pięknej jesieni, która codziennie zaskakuje nas wspaniałą pogodą, w pełni wykorzystujemy ten czas na zabawy na świeżym powietrzu. Zabawy ruchowe mają pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka. Dotlenianie, słońce, światło i ruch polepszają ogólne funkcjonowanie naszych pociech.

Codzienne spacery są świetną nauką radzenia sobie ze zmiennymi temperaturami, co bez wątpienia ma wpływ na wzmocnienie odporności organizmu i zapobieganie przeziębieniom. Warto wspomnieć o tym, że przebywanie na świeżym powietrzu zaostrza apetyt, jest to jeden z najlepszy sposobów na małego niejadka.

GALERIA - KLIKNIJ TU

Bieg po zdrowie

Realizujemy program edukacyjny
"Bieg po zdrowie"

Bieg po zdrowie

 

Trzymaj Formę!

Realizujemy program edukacyjny
"Trzymaj Formę"

Telefon zaufania