Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

SP nr 31

w Białymstoku

Nasze Sukcesy to podstrona poświęcona naszym małym i dużym osiągnięciom.

Znajdziecie tu informacje o sukcesach, które nasi uczniowie odnieśli zarówno w szkole, jak i poza nią.

 

Dnia 6 grudnia 2019 roku odbył się cykliczny Mikołajkowy Turniej Badmintona klas starszych SP 31 w Białymstoku. Po całym dniu rywalizacji zwyciężyli: w kategorii chłopców I m Dawid Cylwik, II m Kamil Szczuka, III m Bartosz Dubicki; w kategorii dziewcząt I m Roksana Piekarska, II m Izabella Zajkowska, III m Anna Woroniak. Wszystkim dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy dalszych sukcesów. 

Czytaj więcej...

Mateusz Misiewicz został stypendystą Prezydenta Miasta Białegostoku.

Gratulujemy !!!

Klasa II odniosła podwójny sukces podczas rozgrywek CENTRALNEGO TURNIEJU MEMORY:

-  III msc. indywidualnie zajęła Wiktoria Hodujko

-  I msc. zajęła cała klasa II za najlepszy doping  podczas turnieju                                                                            

Pierwszy etap eliminacji rozegrał się w naszej szkole 14 maja. Gracze byli łączeni w pary  wg listy w dzienniku lekcyjnym.  Najlepsi Gracze z  klasy  zostali zakwalifikowani do głównego CTM rozgrywającego się w siedzibie Centrum Ludwika Zamenhofa.  Finał   miejski odbył się 30 maja.

Gratulujemy Wiktorii  i  kl. II.  Brawo!

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

21 marca 2019 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Czwórka naszych uczniów otrzymała wyróżnienia:

  • Idźkowski Wojciech - kl. II
  • Burbula Anna - kl. VI
  • Samojlik Michał - kl. VI
  • Półkośnik Izabela - kl. VII

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

16 maja 2019 na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku odbył się półfinał grupy centralnej w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentował Bartosz Dubicki - uczeń VII klasy - w bardzo trudnej i technicznej konkurencji – rzucie oszczepem. Bartosz z wynikiem 37,66m ukończył zawody na bardzo dobrym II miejscu oraz uzyskał bezpośredni awans do finału województwa podlaskiego, który odbędzie się 25 maja 2019 r.

Bartek z własnej inicjatywy przy dużym wsparciu rodziców treningi rozpoczął całkiem niedawno - 8 miesięcy temu. Dzięki ogromnej determinacji, chęci i pracy wkładanej podczas treningów oraz pokonywania bólu, który na jakiś czas wykluczył go z aktywności fizycznej, zdołał osiągnąć tak dobry wynik na pierwszych w życiu zawodach.

W trakcie zawodów Bartek miał okazję spotkania się z wielkimi mistrzami – Wojciechem Nowickim - medalistą Igrzysk Olimpijskich w rzucie młotem oraz z Sylwestrem Bednarkiem - medalistą MŚ i ME w skoku wzwyż. Mamy nadzieję, że rozmowa i podglądanie wielkich mistrzów będzie dla Bartka dodatkową motywacją do pracy na ciężkich treningach.

Z Bartoszem od początku pracuje p. Paweł Dembiński - ojciec jednego z uczniów naszej szkoły, który z zawodu jest nauczycielem wychowania fizycznego.

Bartkowi i trenerowi serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy sukcesów na finale wojewódzkim 25 maja. Trzymamy kciuki - POWODZENIA!!!

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

Oliwia Prokop i Aleksandra Hodujko otrzymały nagrodę w w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Bajki i Baśnie" zorganizowanym przez bibliotekę SP nr 49 w Białymstoku.

Gratulujemy dziewczynkom i zachęcamy do udziału w innych konkursach.

Uczeń klasy VI - Michał Samojlik - w dniach 13-14.04.2019 r. brał udział w XXIV Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite.

Michał powtórzył swój ubiegłoroczny sukces zdobywając drugi rok z rzędu tytuł Mistrza Polski, startując tym razem w kategorii junior młodszy (12-14 lat) do 45kg.

Tegoroczne zawody, w których wzięło udział 380 zawodników z 44 klubów sportowych OYAMA PFK i 4 różnych federacji Kyokushin karate, odbywały się Krakowie pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate.

Więcej info na temat zawodów: http://www.oyama-karate.pl/artykul.php?id=bk

Natalka świetnie sobie radzi w w tenisie stołowym zdobywając medale w zawodach. Często także  startuje z powodzeniem  mając za rywalki starsze o kilka lat zawodniczki.

Tak trzymaj Natalko!

Mikołaj Gołubowski z kl. II zajął I miejsce  w miejskich Zawodach Modeli Latających Młodych Modelarzy, które odbyły się  12 stycznia 2019r.
 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Klasa II wzięła udział w wojewódzkim konkursie plastycznym "Czy znasz twórczość Agnieszki Frączek?" org. w ramach projektu "Podlaskie spotkania z pisarzami". Oliwka Prokop otrzymała wyróżnienie na poziomie województwa, a Mikołaj Gołubowski wyróżnienie na etapie szkolnym.

Gratulujemy sukcesu!
Halina Woźniak i Elżbieta Glińska

Uczniowie klasy II wzięli udział w XVII MIEJSKIM KONKURSIE POEZJI DZIECIĘCEJ "Złota polska jesień".
Nagrodę otrzymał Wojtek Idźkowski, a wyróżnienie Szymon Żuk.

Gratulacje chłopcy!
wych. Halina Woźniak

Natalka Kiersnowska, chociaż ma dopiero 8 lat, z wielkimi osiągnięciami wkracza w świat tenisa stołowego.

Natalko! Wielkie brawa!

Czytaj więcej...

Kl. II wzięła udział w projekcie „Polska – 100 lecie odzyskania niepodległości”

Dn. 30 X 2018r. kl. II wraz z wychowawcą p. Haliną Woźniak wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej CEN, by wziąć udział w projekcie. W specjalnie przygotowanej sali odbyła się lekcja pt. „Krótka historia o polskich symbolach narodowych”. Były gry i zabawy, fragmenty filmu, guiz wiedzy patriotycznej. Na koniec wszyscy zatańczyli poloneza.

Klasa otrzymała dyplom uznania za wspaniałą znajomość symboli narodowych oraz szczególna pochwałę za znajomość czterech zwrotek hymnu polskiego.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

Z radością informujemy, że klasa I znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego.

Dzieci wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Uczniowie podczas zajęć uczyli się o tym, jak dbać o zdrowie zębów i dziąseł oraz utrwalali pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. 

Czytaj więcej...

Uczennice naszej szkoły:

  • Ania Burbula
  • Izabela Półkośnik

otrzymania WYRÓŻNIENIA w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

Czytaj więcej...

Uczennica naszej szkoły, Natalia Wołpiuk od 3 lat tańczy w grupie tanecznej "SAY WHAAAT?". Bierze także udział w licznych zawodach tanecznych.

Grupa "SAY WHAAAT?" (trener: Adrianna Kawecka) jest częscią studia Wahat's Up,

Czytaj więcej...

Uczeń klasy V Michał Samojlik w dniach 19-20.05.2018 r. brał udział w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate. Mistrzostwa w konkurencjach Kumite odbywały się w Hali Sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Czytaj więcej...

Pod koniec kwietnia w bibliotece odbył się odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Głośnego Czytania "Czytanie jest w modzie" w kategorii wiekowej uczniów klas I- III. Uczestnicy czytali wybrane losowo fragmenty książki Janusza Korczaka "Król Maciuś I".

Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III Dawid Olszewski, który będzie reprezentował naszą szkołę w eliminacjach międzyszkolnych. Odbędą się one w maju, organizuje je Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku. Drugie miejsce przypadło uczniowi klasy III Kacprowi Gil.

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

Uczeń kl. 5 naszej szkoły - Michał Samojlik brał udział w prezentacji z okazji uroczystych obchodów 25-lecia Klubu Oyama Karate Białystok, które odbyły się 14 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Białymstoku.

Czytaj więcej...

26 kwietnia 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w XII Memoriale Andrzeja Grubby, który miał miejsce w Białymstoku przy ul. Armii Krajowej 32.

Reprezentacja w składzie:

Czytaj więcej...

24 kwietnia kolejny raz uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczcić wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 44 w Białymstoku Dzień Ziemi i Dzień Olimpijczyka. Reprezentanci szkoły wystartowali w XXIV biegach przełajowych na dystansach 600, 800 i 1000 metrów.

Odnieśli wyjątkowy sukces zgarniając wiele medali:
I miejsce Adrian Wróblewski, II miejsce Rafał Rogalewski,

Czytaj więcej...

Zosia Pasternak z klasy VI otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów klas VI-VII szkół podstawowych i II -III szkół gimnazjalnych w konkursie plastycznym "Czytanie jest the best". Został on zorganizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich RO w Białymstoku, Fundację Sąsiedzi i Szkołę Podstawową nr 43 w Białymstoku. Nagrody zostały wręczone 20 kwietnia 2018 podczas 7. Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku w czasie spotkania z autorem książek dla dzieci Grzegorzem Kasdepke. Laureatom gratulował zwycięstwa i wręczał nagrody sam autor.
Prace wyróżnione będą wyeksponowane w ,,Galerii na Złotej" w budynku Centrum Edukacji Nauczyciel oraz w wersji elektronicznej na stronie Bibservisu Bibliotek Szkolnych Podlasia.
Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

Szymon Żuk  otrzymał  wyróżnienie w Miejskim Konkursie Poetyckim o Laur Złotego Pióra pt.„Gdy dorosnę ..."

Przyjmij gratulacje Szymonku!

wych. Halina Woźniak

Kolejne sukcesy naszych uczniów!

Barbara Borowska - uczennica 7 klasy szkoły podstawowej osiągnęła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego!

Mateusz Misiewicz - uczeń 7 klasy szkoły podstawowej został finalistą w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z matematyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Mamy Mistrza Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym Chłopców w kategorii szkół podstawowych.

21 marca 2018 roku w MOSiR w Grajewie Kamil Szczuka z klasy VI w Igrzyskach Dzieci zajął I miejsce, a Szkoła Podstawowa nr 31 III miejsce.

Gratulujemy!!!

Czytaj więcej...

Dnia 20 marca 2018 roku odbyła się ostatni IX Konkursu Wiedzy o Rodzinie „Małżeństwo – przygoda na całe życie... komunikacja”.

Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice: z klasy VII Marysa Bezubik, z klasy III gimnazjum Mariola Dmitruk, Sandra Konstantynowicz, Natalia Zubowska. Mariola Zajęła III miejsce.

Pozostałe uczestniczki zostały wyróżnione dyplomami uznania. Wszystkim gratulujemy!

Opiekunem merytorycznym uczennic była Jadwiga Waszkiewicz.

Czytaj więcej...

Bieg po zdrowie

Realizujemy program edukacyjny
"Bieg po zdrowie"

Bieg po zdrowie

 

Trzymaj Formę!

Realizujemy program edukacyjny
"Trzymaj Formę"

Telefon zaufania