W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek bibliotekę szkolną SP. 31 i Filiię nr 11 odwiedziły przedszkolaki z Edukacyjnego Przredszkola Entliczek. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z pracą bibliotekarza i historią książki. Na pożegnanie otrzymały w prezencie książeczki. Biblioteka otrzymała od przedszkolaków wykonany przez nich dyplom z podziękowaniem.

Bibliotekę zwiedziły również  również dzieci z oddziału przedszkolnego przy SP. 31 z grupy “Misie”. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Przez cały tydzień biblioteka prowadziła akcję Dni otwarte Biblioteki w ramach której każde dziecko dostawało prezent jeśli wypożyczyło książkę.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA – rozpoczynamy realizację

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach 3 Priorytetu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Program ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa w tej grupie. Planujemy zakup książek atrakcyjnych dla  młodego odbiorcy.

Zwracamy się z gorącą prośbą do uczniów, rodziców, nauczycieli o włączenie się do tworzenia listy zakupów, kontakt osobisty z biblioteką, przekazanie przez dziecko lub przesłanie swoich propozycji na adres szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 17 maja 2019.

Czekamy na propozycje tytułów i/lub nazwisk autorów książek z literatury pięknej i popularnonaukowej!

„Podaruj książkę bibliotece"

Jeśli masz w domu książki, które są Ci niepotrzebne to przynieś je do biblioteki a my Ci pięknie podziękujemy :)

Książki wzbogacą księgozbiór szkolnej biblioteki.

Akcja trwa.

DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA