Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

SP nr 31

w Białymstoku

Obchody Europejskiego Dnia Śniadania w 2021 roku odbyły się 24 kwietnia.  

 

W tym roku pod hasłem "Znajdź czas na śniadanie" (ang. Make time for breakfast) obchody zorganizowano w ramach lekcji zdalnych poprzedzających świąteczną sobotę. Uczniowie klas starszych, jak np. klasa 7B z wychowawczynią, zorganizowała gotowanie śniadania online. Wszyscy mogli wspólnie podglądać kulinarne prace uczniów krzątających się po własnej kuchni. Efekty ich pracy zawarte zostały w prezentacji. Do akcji promującej śniadanie dołączyli też najmłodsi (grupa przedszkolna Mądre Sówki), którzy przygotowali samodzielnie plakat promujący Europejski Dzień Śniadania. Dziękujemy za miło spędzony czas, fantastyczne zdjęcia, ciekawe przepisy a Rodzicom gratulujemy przyszłych kulinarnych gigantów pokroju M. Gessler i R. Makłowicza. 

Pamiętajcie: śniadanie powinno dostarczyć 20%-25% potrzebnej organizmowi całodobowej energii. Powinno zawierać zboża, owoce i warzywa, produkty mleczne. Bez śniadania rozwijamy się gorzej pod względem fizycznym i umysłowym, a dzieci nie jedzące śniadań częściej narzekają na ból głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie, a czasem bywają agresywni. Niestety badania potwierdzają nagminne ignorowanie wagi spożywania śniadań - 40% uczniów szkół podstawowych i starszych rezygnuje ze śniadania! Zmieniajmy się jak zmieniamy śniadania na lepsze!

 

 

 

 

 

Bieg po zdrowie

Realizujemy program edukacyjny
"Bieg po zdrowie"

Bieg po zdrowie

 

Trzymaj Formę!

Realizujemy program edukacyjny
"Trzymaj Formę"

Telefon zaufania