W czwartek, 5 marca 2020r. kl. III wybrała się do Teatru Lalek pod opieką p. Haliny Wożniak i p. Doroty Żuk.  Edukację teatralną dzieci rozpoczęły od obejrzenia spektaklu pt. „Straszna piątka”. Jest to mądra opowieść o potrzebie akceptacji, której potrzebuje każdy z nas. Dzieci dowiedziały się, że nikt nie jest idealny, każdy ma jakieś wady. Chodzi jednak o to, by odkryć w sobie talent i siebie pokochać, wtedy wszyscy będą nas inaczej postrzegać. Po przedstawieniu  dzieci miały zajęcia w „Piwnicy Lalek”. Obejrzały tam zgromadzone teatralne rekwizyty, kostiumy, elementy dekoracji. Zapoznały się też ze wszystkimi rodzajami lalek: marionetkami, kukłami, pacynkami, jawajkami, lalkami stolikowymi.