W dniu 08.11.19 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i dyrekcją uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Tę szczególną lekcję historii, opowiedzianą patriotyczną piosenką i wierszem, zaprezentowali uczniowie klasy II przygotowani przez p. Grażynę Ciepielewską oraz uczniowie kl. VI a pracujący pod kierunkiem p. Elżbiety Piast-Szlubowskiej.

Świętując 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność SP 31  o symbolicznej godzinie 11.11 przystąpiła również do akcji „Szkoła do hymnu” oraz dołączyła do przedsięwzięcia „Patriotyczne Śpiewanie”.

Pieśnią patriotyczną uczciliśmy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.