Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

SP nr 31

w Białymstoku

         W dniu 23.10.2019r. uczniowie klasy I i II wybrali się na całodniową wycieczkę z Panią Barbarą Radomyską, Panią Grażyną Ciepielewską oraz Panią Katarzyną Sebastianiuk JJJ  

        Pierwszym miejscem w planie dnia było przejście graniczne w Kuźnicy, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą celnika. Dzieci zobaczyły jak pracuje pies szkolony do odnajdywania przemycanych rzeczy  przez granicę. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stroje służb mundurowych, które uczniowie mogli przymierzyć. Podczas prelekcji na temat pracy służb celno-skarbowych dzieci zobaczyły różne rzeczy, jakie próbowano przemycić np.:  kosz z nogi słonia, torebka ze skóry krokodyla i wiele innych.

      Kolejnym miejscem w planie dnia był smakowity obiad w „Karczmie za płotem” w Czarnej Białostockiej.

       Ostatnim miejscem wycieczki była Warsztatownia Czerwone Korale w Czarnej Wsi Kościelnej, gdzie uczniowie podjęli się niecodziennej czynności, jaką jest szatkowanie kapusty. Po czym wykonali wspaniałe prace za pomocą techniki zdobniczej decupage. Po wielu atrakcjach na uczniów naszej szkoły czekał wspaniały słodko – kwaśny poczęstunek.

        Całodniowa wycieczka dzieci z SP 31 okazała się wielkim sukcesem, gdyż wszyscy uczestnicy wrócili w znakomitych humorach.

 

 

Bieg po zdrowie

Realizujemy program edukacyjny
"Bieg po zdrowie"

Bieg po zdrowie

 

Trzymaj Formę!

Realizujemy program edukacyjny
"Trzymaj Formę"

Telefon zaufania