W dniu 23.10.2019r. uczniowie klasy I i II wybrali się na całodniową wycieczkę z Panią Barbarą Radomyską, Panią Grażyną Ciepielewską oraz Panią Katarzyną Sebastianiuk JJJ

Pierwszym miejscem w planie dnia było przejście graniczne w Kuźnicy, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą celnika. Dzieci zobaczyły jak pracuje pies szkolony do odnajdywania przemycanych rzeczy  przez granicę. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stroje służb mundurowych, które uczniowie mogli przymierzyć. Podczas prelekcji na temat pracy służb celno-skarbowych dzieci zobaczyły różne rzeczy, jakie próbowano przemycić np.:  kosz z nogi słonia, torebka ze skóry krokodyla i wiele innych.

Kolejnym miejscem w planie dnia był smakowity obiad w „Karczmie za płotem” w Czarnej Białostockiej.

Ostatnim miejscem wycieczki była Warsztatownia Czerwone Korale w Czarnej Wsi Kościelnej, gdzie uczniowie podjęli się niecodziennej czynności, jaką jest szatkowanie kapusty. Po czym wykonali wspaniałe prace za pomocą techniki zdobniczej decupage. Po wielu atrakcjach na uczniów naszej szkoły czekał wspaniały słodko – kwaśny poczęstunek.

Całodniowa wycieczka dzieci z SP 31 okazała się wielkim sukcesem, gdyż wszyscy uczestnicy wrócili w znakomitych humorach.