"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
(kard. Stefan Wyszyński)

W dn. 29 XII kilka wolontariuszek wraz z s. Katarzyną udało się do białostockiego hospicjum - Domu Opatrzności Bożej, by podzielić się z chorymi dobrą nowiną o Bożym Narodzeniu. Odwiedziły chorych leżących w 30 pokojach śpiewając im i z nimi Kolędy oraz rozdając obrazki z Aniołami. Z wielkim wzruszeniem pochylały się nad tymi, którzy resztkami sił próbowali dziękować za dar spotkania. U nielicznych byli bliscy z rodziny. Na widok Kolędników nie kryli radości, a także łez. Podobnie było z personelem medycznym i obsługą hospicjum. Wszyscy włączali się w śpiewanie Kolęd. Towarzyszyli kolędującym, by nie pominąć żadnego z chorych. Jedna z pielęgniarek, z ogromną wiarą i troską poprosiła też o modlitwę przy umierającym kapłanie.

Wśród chorych był p. Henryk - "żołnierz niezłomny", który przeżył dwie okupacje: niemiecką i radziecką. Mimo cierpienia usiadł, by śpiewać małemu Dzieciątku i podzielić się kilkoma wydarzeniami ze swojego życia. Prosił też, aby młode pokolenie Polaków nie zmarnowało daru wolności, o jaki walczył on i wielu innych.
Uwieńczeniem kolędowania był poczęstunek przygotowany przez p. doktora Tadeusza Borowskiego, dyrektora Domu Opatrzności Bożej. Zachęcał, by młodzi nieustannie budzili w sobie troskę o potrzebujących. Nie obeszło się też bez spotkania z Miśką będącą "żywym pluszakiem" chorych.
Po wizycie w hospicjum, wolontariuszki odwiedziły chorego księdza Stanisława, którym opiekują się Siostry od Aniołów. U niego też śpiewały Kolędy. Na koniec spotkania wypowiedział życzenia: "Radujcie się!"

Niech to piękne doświadczenie spotkania z chorymi będzie dla wielu zachętą, że "Natychmiast - to najlepszy czas do czynienia dobra." (św. Katarzyna ze Sieny)

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!