W ramach podsumowania programu „Trzymaj formę” odbył się w naszej placówce Szkolny Dzień Konsumenta. Akcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia za pomocą realizacji projektu edukacyjnego. Cała społeczność szkolna (uczniowie, nauczyciele i rodzice) mieli okazję zapoznać się z piramidą żywienia, dowiedzieć się ciekawostek na temat łączenia produktów spożywczych, zbilansowanej diety oraz kaloryczności pokarmów i umiejętnego czytania etykiet. Największym powodzeniem cieszyło się stanowisko pomiaru masy i wysokości ciała oraz wyliczania własnego BMI.

Kulminacyjny punkt zebrał największą liczbę zainteresowanych, a mianowicie quiz sprawdzający zdobytą wiedzę o własnym ciele, żywności i zdrowiu.

Bardzo dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku za urocze i ekologiczne torby-nagrody za poprawnie rozwiązany quiz.

Tego dnia były powodem do dumy i były bardziej cenne niż szóstki w dzienniku.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TU!