Kiermasz Ciast - listopad 201621 listopada w naszej szkole odbył się 1-szy (mamy wielką nadzieję, że nie ostatni) z prawdziwego zdarzenia kiermasz ciast.

Uczniowie szkoły oraz ich rodzice przygotowali pyszne domowe wypieki. Zorganizowaniem akcji zajęła się Rada Rodziców przy czynnej pomocy uczniów oraz ich rodziców. Ciasto sprzedawane było od rana w sklepiku szkolnym. Kupujących kusiły szarlotki, wafelki, ciasta czekoladowe, ze śliwkami, galaretki i wiele innych słodkości. Nie zabrakło ulubionych przez wszystkich muffinek, pięknie ozdobionych babeczek i pierniczków. Do każdego zakupionego kawałka ciasta kupujący otrzymywał jogurt gratis. Dla chętnych dorosłych była serwowana pyszna kawa. Krótko mówiąc – raj dla podniebienia i... łasuchów. Było pysznie!

Zgodnie z oczekiwaniami nie zabrakło chętnych na te domowe smakołyki. Akcja cieszyła się dużą popularnością nie tylko wśród uczniów, ale też nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz mieszkańców naszego osiedla. Każdy za symboliczną kwotę 2zł mógł kupić dużą porcję ulubionego ciasta.

Najważniejszy jest jednak cel! Pieniądze w kwocie 897zł uzyskane ze sprzedaży słodkości przeznaczone zostaną na doposażenie naszej szkoły w potrzebne materiały i urządzenia.

Serdeczne podziękowania dla osób, które zaangażowały się w pieczenie (tu szczególny ukłon w stronę Rodziców – jesteście wspaniali!) i sprzedaż ciasta. Tym zadaniem zajęły się poza mamami z Rady Rodziców: Marysia Bezubik oraz Ola Zajkowska z kl. VI SP. Dziękujemy również kupującym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób włączyli się w akcję.

Elżbieta Zajkowska
W imieniu Rady Rodziców